Азіатський гандикап: що це таке?

Азіатський гандикап – дуже популярний вид ставок на спорт. Їх сенс очевидний, адже в дуелі очевидного фаворита і явного аутсайдера практично ніхто не поставить на останніх. Щоб рівномірно розподілити грошові потоки, букмекери пропонують зрівняти шанси команд на перемогу за допомогою гандикапу. Очевидно, що команда з останнього місця в турнірній таблиці програє лідеру, але чи зможе гранд отримати розгромну перемогу? Наприклад, у три м’ячі. Для цих випадків букмекери використовують азіатський гандикап. Це не тільки зробить прогнозування матчу цікавішим, але і дозволить вам зробити ставку з набагато вищим коефіцієнтом.

Що таке гандикап?

У ставках на спорт гандикап допомагає зрівняти шанси команд на перемогу і, таким чином, зробити матч більш цікавим. Умовно кажучи, якщо команда 16-річних хлопців грає проти 13-річних, то переможуть, зрозуміло, старші. Дитячі тренери, щоб посилити змагальний ефект і додати інтриги в підсумковий результат, можуть дати фору молодшій команді – наприклад, в 5 м’ячів. Таким чином, гра починається за рахунку 0: 5, і старшим потрібно перемогти з різницею як мінімум в 6 голів, щоб здобути перемогу з урахуванням фори.

У ставках гандикап виконує аналогічну функцію. Букмекери пропонують поставити на перемогу з позитивним (плюсовим) або негативним (мінусовим) гандикапом. У випадку з позитивним потрібно додавати команді вказану кількість голів (тобто, фору), з негативним – віднімати.

Види азіатського гандикапу

Зрозуміти те, як розраховується азіатський гандикап краще на якомусь конкретному прикладі. Візьмемо умовній матч між київським «Динамо» і донецьким «Шахтарем». У цій зустрічі ми виберемо гандикап + 0,5 м’яча на гостей. Це означає те, що «гірники» починають матч з деякою перевагою в половину забитого м’яча. Тобто в кінці поєдинку до загального рахунку потрібно додати +0,5 гола «Шахтаря».

У даному випадку для того, щоб ставка зіграла нам потрібна нічия або перемога «гірників» з будь-яким рахунком. Усі інші результати роблять наше парі програшним.

Азіатський гандикап 0

Цей вид гандикапу у деяких букмекерських конторах називають «Перемога без нічиєї», або Draw No Bet (DNB). Особливо часто це використовують європейські букмекери. Вибравши цей вид гандикапу, ви отримаєте свій виграш в тому випадку, якщо ваша команда виграє. Якщо матч закінчиться внічию, то кошти будуть повернуті назад. Таким чином, гандикап з нулем страхує вас від несподіваної мирової. Адже досить часто команди зрівнюють рахунок на останніх секундах. Завдяки цьому варіанту ваше розчарування не буде таким великим.

Азіатський гандикап 1

Якщо ви вибираєте перемогу команди з азіатською форою -1, то для проходу ставки ця команда повинна виграти, щонайменше, в 2 м’ячі. Якщо вона виграє мінімально (в 1 м’яч), то вам повернуть поставлені гроші. При будь-якому іншому результаті ви програєте.

Фора буває не тільки негативною (-1), але і позитивною (+1). В такому випадку, ми додаємо до голів обраної вами команді 1 забитий м’яч. Якщо вона перемагає з різницею в 2 м’ячі або більше – ви виграєте, якщо вікторія буде добута з різницею в 1 гол – повернення коштів, в решті випадків – програш.

Азіатський гандикап 1.5

Якщо ви берете азіатську фору -1.5, то вам потрібно, щоб ваша команда виграла як мінімум в 2 м’ячі, інакше ставка програє. Якщо ви берете азіатську фору +1.5, то вам треба, щоб ваша команда виграла, зіграла внічию або програла в 1 м’яч.

Очевидно, принцип розрахунку азіатських гандикапів гранично простий. Додаємо обрану фору до підсумкового результату, і якщо в результаті ваша команда перемагає – ви виграєте, якщо нічия – повернення, якщо програє – ви програєте гроші.

Четвертний азіатський гандикап

Також існує четвертний азіатський гандикап, підрахунок якого трохи складніший. При ставках на  четвертний азіатський гандикап ставка ділиться навпіл. Так, наприклад, якщо ви берете фору +0.75, це означає, що половина ставки йде на фору +1, інша половина – на фору +0.5.

Азіатський гандикап 0.25

Якщо, наприклад, ви ставите 1000 гривень на перемогу якоїсь команди з форою -0.25, це означає, що 500 UAH ви ставите на її перемогу з форою 0. Інші 500 UAH йдуть на перемогу з форою (-0.5). Таким чином, ви ділити суму поставлених вами грошей на дві частини. В даному випадку ви виграєте тоді, коли ваша команда виграє. Якщо вона грає внічию, то половину поставлених грошей ви програєте, а по іншій половині – повернення.

За аналогією, якщо ви ставите на фору +0.25, то ви виграєте, якщо команда здобуває перемогу. Якщо поєдинок закінчиться внічию, то половина ставки повертається, а половина виграє.

Азіатський гандикап 0.75

Якщо ви ставите на фору -0.75, то для перемоги потрібно, щоб команда виграла в 2 м’ячі або більше. Якщо вона виграє в 1 м’яч, то половина парі виграє, інша половина повертається.

В протилежному випадку, якщо зробите ставку на фору +0.75, то перемогу в тому випадку, якщо ваша команда виграє або зіграє внічию. Поразка з різницею в 1 м’яч призведе до втрати вами половини поставлених грошей.

 У чому плюси азіатських гандикапів?

У кожного футбольного матчу є 3 ймовірних результати, але при ставках на азіатський гандикап їх кількість скорочується до 2. Як наслідок, прибуток букмекерів від ставок на такий маркет нижчий. Проте він дуже популярний серед гравців, тому вони продовжують пропонувати азіатські фори. Як правило, маржа на такий вид парі нижча, ніж на звичайні результати, і це грає на руку гравцям.